CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Mletí / Kuželové mlýny  

Kuželové mlýny

         Mletí v kuželu           Kuželový mlýn

Kuželové mlýny představují metodu nízkoenergetického snížení velikosti, která je vhodná pro mastné, lepivé, vlhké materiály, materiály citlivé na teplo nebo materiály, které se obtížně melou.

Jemné mletí, které lze regulovat po jemných krocích, se stará o přesnou distribuci podle velikosti částic a vytváří drobný materiál minimální velikosti. Díky krátké době zpracování nabízejí kuželové mlýny přidanou hodnotu v podobě omezené generace tepla a nízkých měr kumulace.

V nabídce je kompletní řada kuželových mlýnů s průměry kuželů od 75 do 680 mm a rychlostí zpracování až do 10 tun za hodinu. Každý model nabízené řady lze upravit podle představ zákazníka tak, aby odpovídal jeho individuálním požadavkům.

 

PROCES MLETÍ V KUŽELU

 

Proces mletí v kuželu

Materiál, který má být zpracován, je plněn do mlecí komory. Mlecí oběžné kolo s nízkými otáčkami tlačí výchozí produkt do kanálu s vířivým proudem. Jednotlivé částice nerozemletého produktu jsou odstředivou silou odhozeny na stěnu kuželovité mlecí komory, podél které spirálovitě stoupají. Působení oběžného kola proti stěnám mlecí komory uděluje produktům vysoký smykový pohyb. Velmi vysoké procento produktu je již při počátečním nárazu zmenšeno na velikost nižší než kuželovitý otvor. Takové produkty jsou okamžitě vypuštěny do výsypného žlabu mlýnu. Násypný žlab je konstruován tak, aby poskytoval maximální volný prostor k úniku materiálu a tím zabránil možnému hromadění.

Malé procento větších nerozemletých částic pokračuje ve víru produktů ve své cestě nahoru podél kuželové stěny, při níž dochází k dalšímu zmenšení jejich velikosti. Největší částice mohou případně dosáhnout vrcholu víru, u něhož znovu vstoupí do přívodního proudu a opakují cyklus.

 

     PŘEDNOSTI POUŽITÍ KUŽELOVÝCH MLÝNŮ

  • Vysoká účinnosti
  • Jemný proces mletí
  • Snadné čištění
  • Nízká tvorba tepla
  • Malá množství prachu
  • Nízké hladiny hluku
  • Flexibilní konstrukce
  • Použitelnost pro různé aplikace