CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Doprava / Pneumatické dopravníky  

Pneumatické dopravníky

Dense Phase Pneumatic Conveying

Pneumatické dopravování je obecně nejhospodárnějším a nejúčinnějším způsobem přepravy zrnitého a kompaktního pevného materiálů k uskladnění nebo ke zpracování v rámci výrobního procesu.

Pneumatická doprava je nekomplikovaná, spolehlivá a pružná. Je navržena tak, aby byla jednoduchým a přesto účinným způsobem přepravy materiálu z jednoho sběrného místa do jednoho nebo více přijímacích míst. Pneumatickou dopravu lze využít v rámci průmyslových procesů k přepravě všech typů kompaktního pevného materiálů od jemných soudržných prášků až po mokré kusové uhlí. Proces dopravy je uzavřený a bezprašný. To zajišťuje, že přeprava materiálu je v souladu s přísnými pravidly COSHH a také s mezinárodními předpisy průmyslového zpracování. Pneumatická doprava je rovněž méně škodlivá pro životní prostředí než tradiční mechanické způsoby přepravy.

Dense Phase Conveying

Pneumatická doprava v husté fázi je vhodná pro přepravu nepoddajného, abrazivního nebo drolivého materiálu. Tento způsob dopravy posouvá materiál v podobě "zátky" relativně nízkou rychlostí (2 - 8 metrů za vteřinu) porubním vedením. To znamená minimální opotřebování potrubních cest a záhybů, což napomáhá minimální údržbě a dlouhodobé životnosti systémových komponent. Účinné využití stlačeného vzduchu má rovněž za následek nízkou spotřebu elektrické energie a snížení provozních nákladů.

Ve výše uvedené animaci je prezentován systém pneumatické dopravy v husté fázi. Systém sestává z tlakové nádoby a regulačních ventilů, které se používají k řízení toku materiálu při plnění a vyprazdňování dopravní nádoby. Systémy husté fáze mohou dopravovat materiály do značných vzdáleností (až 1,5 km) a při mírách dopravené hmotnosti až 450 tun za hodinu.