CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Drcení / Vlastnosti a přednosti zařízení MMD / Klasifikace deskových podavačů  

Klasifikace deskových podavačů

Aktuální řada podavačů s oddělitelnými deskami pro náročný provoz MMD jsou rozděleny do kategorií od D4 do D11 a jsou k dispozici v různých šířkách a délkách.

Níže jsou uvedeny parametry podavače MMD, které identifikují jejich použití:

 

 

Řetězy a kladky

Řetězy a kladky podavače

Hlavním charakteristickým prvkem podavače jsou řetězy a kladky pro náročný provoz, které jsou připojeny k hlavnímu rámu. Tyto řetězy a kladky se liší svou velikostí podle typu použití a míry konkrétního napnutí. Řetězy a kladky se vyrábějí podle housenkového pásu a jsou označeny jako řetězy a kladky D4, D7, D9 a D11. Čím vyšší je číslo za písmenem D, tím větší je intenzita pracovního zatížení. Podavač je následně kategorizován jako deskový podavač D4, D7, D9 nebo D11.

   

Šířka desky

 

Šířka desky podavače

Oddělitelné desky, které jsou připevněny k řetězu, jsou vyrobeny ze speciálně válcovaného profilu. Vyrábějí se v různých šířkách, aby bylo možné dodávat maximální objem materiálu, který může být třeba zpracovat. Standardní šířky, které jsou k dispozici, jsou 1 500, 2 000, 3 000 a 4 000 mm.

   

Délka podavače

Délka podavače hornin

Délka podavače se měří od středové linie zadního řetězového kola ke středové linii hlavového řetězového kola. Jde o vzdálenost, která určuje, jak dalekou dráhu materiál urazí od místa naložení, než dosáhne určeného místa.

   
   

Pohon

Pohonná jednotka podavače

 

Pohon podavače hornin

Pohon, který se nachází u hlavového řetězového kola, je v zpravidla jednotkou s měnitelnou rychlostí, protože je častou hlavním způsobem regulace výkonu zařízení. K dispozici jsou z hlediska zdroje energie dva typy pohonů s měnitelnou rychlostí, elektromechanický a hydraulický.

   

Systém zachycení drobného materiálu

Systém zachycení drobného materiálu

Volitelným rozšiřujícím prvkem je systém zachycení drobného materiálu. Nachází se pod podavačem a brání tomu, aby jemný materiál unikl ze spodní strany podavače.


MMD and Arcon company logos