CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Drcení / Vlastnosti a přednosti zařízení MMD / Označení drtičů nerostných surovin MMD  

Označení drtičů nerostných surovin MMD

Každý drtič, od řady 500 až k řadě 1500, je vyroben speciálně k uspokojení požadavků příslušného projektu. Níže jsou uvedeny parametry drtičů MMD, které identifikují její použití:

 

 

Vzdálenost středů hřídelí

Vzdálenost středů hřídelí

Jedná se o vzdálenost v milimetrech mezi osami obou hřídelí. Jedná se o hlavní označení drtičů MMD a často uvedeno jako číslo řady, tzn. drtič řady 500 = vzdálenost os (středů) 500 mm. Tato vzdálenost v kombinaci s konstrukcí a konfigurací ozubení řídí maximální velikost vstupního materiálu, kterou je jednotka schopna účinným způsobem zpracovat.
   

Délka vstupu

Délka vstupního otvoru drtiče

Délka vstupu označuje délku komory přesného drcení v milimetrech.

Tato délka je hlavním faktorem objemu materiálu, který je jednotka schopna zpracovat.

 

   

Konfigurace zubů

Konfigurace zubů drtiče

Konfigurace zubů v kombinaci s drticí deskou, je-li součástí výbavy, řídí velikost produktu

   

Drticí deska

Drtící deska drtiče

Nastavitelná deska, je-li součástí výbavy, je přišroubována pod hřídele a může být zvednuta nebo spuštěna, aby se vytvořila další fáze drtícího procesu.

   
   

Otáčení hřídelí dovnitř / ven

Otáčení hřídelí drtiče dovnitř

Jedná se o standardní způsob činnosti u většiny typů konfigurace ozubení a musí být použita u mokrého nebo lepivého materiálu.

   

Otáčení hřídelí drtiče ven

Otáčení směrem ven se obvykle používá u sekundárních strojů v případě některých materiálů a realizuje se za účelem vytvoření menšího produktu, než je možné při otáčení dovnitř.

   

Drticí hřebeny

Drticí hřebeny jsou statické zuby, které vyčnívají z boční sekce do komory drtiče a těsně obklopují a prostupují mezi zuby přesného drcení. Drticí hřebeny se obvykle připevňují při zpracování mokrého nebo lepivého materiálu a působí jako průběžný systém čištění, brání tomu, aby se zuby ucpaly, a optimalizují účinnost zpracování na přesný rozměr. Čisticí hřebeny rovněž mohou působit jako reverzní hřebeny.
 

Reverzní hřebeny

Tyto hřebeny jsou tvarované statické bloky, které vyčnívají z boční sekce do komory drtiče a přiléhají ke středovým zubům. Reverzní hřebeny brání tomu, aby nadměrné velký materiál prošel bočními stranami stroje. V případě zpětného chodu hřídele eliminují problém uvíznutí materiálu mezi boční sekcí a středovými zuby.

 

 

MMD and Arcon company logos